Podcast Voor Docenten - Wat gebeurt er als studenten de les overnemen?

01 juli 2025 13:35 Nieuws
Aflevering 2 – De omgekeerde lesdag: studenten aan zet

Hoe voelt het om als docent in de schoenen van je studenten te staan? Wat gebeurt er als studenten volledig de regie krijgen over hoe een les eruitziet?

Tijdens de omgekeerde lesdag draaiden we de rollen om. Studenten bepaalden hoe zij een les voor een klas vol docenten zouden invullen. Dat leverde verrassende inzichten en eerlijke gesprekken op over generaties, onderwijs en wat we van elkaar kunnen leren.

In deze tweede aflevering van de serie Voor Docenten hoor je hoe studenten en docenten elkaar op een praktische manier uitdaagden en inspireerden.

Deze aflevering kwam tot stand dankzij het experiment van Baanbrekend — het team dat zich richt op de toekomst waarvan niemand weet hoe die eruitziet.


Meer voor docenten

Wat ons en onze studenten bezighoudt