Helpenden IJsselheem wenden nieuwe talenten aan

Goed nieuws! Het Deltion College heeft, samen met een breed netwerk van partners uit onderwijs, bedrijfsleven en overheid, een subsidie van € 490.789 ontvangen voor het project Circulariteit in de Gebouwde Omgeving. Deze vierjarige samenwerking wordt gefinancierd vanuit het Regionaal Investeringsfonds mbo (RIF).
In 2050 wil Nederland volledig circulair zijn. Geen verspilling meer, grondstoffen hergebruiken, slim ontwerpen en bouwen met oog voor mens en planeet. Dat klinkt groots, en dat is het ook. Maar het begint gewoon hier: in onze regio, in de praktijk, samen met studenten, docenten en bedrijven. Het project Circulariteit in de Gebouwde Omgeving richt zich op het opleiden van vakmensen voor de circulaire bouweconomie. Met flexibel en praktijkgericht onderwijs, hybride leeromgevingen, digitale vaardigheden en nauwe samenwerking tussen onderwijs en arbeidsmarkt.
Samen met bedrijven en studenten maken we circulariteit tastbaar
Wat gaan we doen?
Bij het project Circulariteit in de Gebouwde Omgeving worden drie fysieke leeromgevingen ingericht bij het Deltion College, Alfa College en Aventus. Daar werken studenten, docenten en bedrijven samen aan circulaire toepassingen. Denk aan herbruikbare wanden, modulair bouwen, meubelreparatie en slim materiaalgebruik met behulp van digitale tools. Hoe lees je een materialenpaspoort, zodat je weet waar materialen vandaan komen en waar ze opnieuw ingezet kunnen worden?
Onze studenten experimenteren met hergebruikte materialen en ontdekken hoe technologie daarbij helpt
De samenwerking is stevig geworteld in Regio Zwolle. Onderwijsinstellingen als Windesheim, Cibap en Talentstad zijn ook betrokken. Vanuit het bedrijfsleven doen onder meer mee: Harwoonie, Hegeman Bouwgroep, Lagemaat, Isowall, Keratop, Breman (BREiNN), Bouwknegt Rietdekkers, Asselux, Stichting Building for Good, Stichting Het Groene Brein en Stichting Vrienden van de Bouw. Naast de betrokken partners steunen ook Kringloop Zwolle, de gemeente Zwolle en de WaardeRing de publiek-private samenwerking.
Onder andere de opleidingen Timmerman, Meubelmaker, Dakdekker Riet, Servicemedewerker Gebouwen en Middenkaderfunctionaris Bouw zijn betrokken. Ook het vmbo en hbo sluiten aan, met keuzedelen en doorlopende leerlijnen die opleidingen met elkaar verbinden. Het onderwijs wordt modulair ingericht, zodat ook zij-instromers, werkenden en werkzoekenden mee kunnen doen.
Start in september
De komende maanden wordt de projectorganisatie ingericht. In september is een startbijeenkomst voor alle partners, betrokken docenten en medewerkers bij LUX038 op het terrein van de Makersfabriek; dé plek waar techniekonderwijs en praktijk samenkomen.