Deltion trots op twee bijzondere Comeniusbeurzen

07 september 2026 09:00 Nieuws

Een bijzondere primeur voor het Deltion College: Twee van onze docenten hebben een Comeniusbeurs toegekend gekregen. De beurzen stellen hen in staat om ideeën voor onderwijsvernieuwing in de praktijk te brengen. Het is de eerste keer dat Deltion deze beurzen krijgt toegewezen. Extra bijzonder is de toekenning van de Senior Fellow. Het is voor het eerst dat deze beurs wordt toegekend aan het mbo.

De Comeniusbeurzen worden verstrekt door het Nationaal Kennisinstituut Onderwijs (NKO). Met deze beurzen krijgen docenten en onderzoekers de kans vernieuwende ideeën voor het onderwijs te ontwikkelen, te onderzoeken en in de praktijk te brengen. De beurs wordt jaarlijks toegekend aan een beperkt aantal docenten en onderzoekers in het mbo, hbo en universiteiten. Voor de Teaching Fellow ontvangt Deltion College €50.000. De beurs voor de Senior Fellow is €100.000.

Teaching Fellow: Succes door vaktaal

Met het project 'Succes door vaktaal' richt senior docent Martina Birk - Schlotthauser zich op het versterken van de vaktaalvaardigheid van mbo-studenten. Het doel is om een effectieve aanpak te ontwikkelen voor docenten en stagebedrijven, zodat studenten beter leren omgaan met de taal die binnen hun vakgebied wordt gebruikt. Een goede beheersing van vaktaal helpt studenten om lessen beter te volgen, opdrachten beter uit te voeren en sterker in hun schoenen te staan tijdens hun stage en toekomstige loopbaan.

"Mijn doel is dat studenten die moeite hebben met taal betere vaktaalvaardigheden ontwikkelen en daardoor vaktaal beter begrijpen, toepassen en gebruiken tijdens hun opleiding en stage", licht Martina toe.

2026_ALG_Charlotte_Vonk_Comeniusbeurs_V1

Senior Fellow: Ontwikkeling zichtbaar maken

Het project 'Ontwikkeling zichtbaar maken' heeft als doel de groei van studenten in beeld te brengen. De ontwikkeling van zowel beroepscompetenties als beroepshouding wordt zichtbaar gemaakt in een dashboard. Expert docent Charlotte Vonk Noordegraaf vertrekt daarbij vanuit het perspectief en de behoefte van de student en de studieloopbaanbegeleider; de technologie is ondersteunend. Het dashboard wordt samen met docenten en studenten ontwikkeld.

Charlotte is enthousiast over de aanpak: “Voor mij is het project geslaagd wanneer het begeleidingsdashboard bijdraagt aan betere ontwikkelingsgerichte begeleiding én aan meer zelfregulatie en eigenaarschap bij studenten. Studenten merken dit doordat zij beter inzicht hebben in hun eigen ontwikkeling en samen met hun studieloopbaanbegeleider gerichter kunnen bepalen waar zij staan en welke volgende stappen nodig zijn.”

2026_ALG_Martina_Birk_Comeniusbeurs_V1

Wat ons en onze studenten bezighoudt