NEMAS® Middle Management
Doel
Het verkrijgen van een gedegen kennis op het gebied van management. De opleiding leidt op voor het examen van de Nederlandse Management Stichting (NEMAS®)/Nederlandse Associatie voor Praktijkexamens. U werkt tijdens de opleiding aan opdrachten en cases in en uit uw persoonlijke praktijkomgeving.
Doelgroep
Voor degenen die in hun werk te maken hebben met organiseren en leidinggeven of voor hen die een middle-managementfunctie ambiëren. Managementprincipes zijn van toepassing op alle bedrijfssectoren. Het gaat om universele kennis. Dus of u nu in een non-profitorganisatie werkt of binnen een commerciële organisatie: wat u leert, is direct toepasbaar. In de lesstof treft u voorbeelden aan uit de praktijk van productiebedrijven, maar ook uit die van overheidsorganisaties en multinationals.
Inhoud
De cursus bestaat uit twee delen die ook apart geëxamineerd worden:
Deel 1 (AMK)
Algemene managementkennis
- Organisaties: soorten organisaties, historische ontwikkeling
- Plaatsbepaling van organisaties: bedrijfskolom, bedrijfstak en markten, ondernemingsvormen
- Doelstelling en strategisch beleid: strategie, doelstelling en dynamiek
- Plannen: ondernemingsplanning
- Organiseren: interne organisatie, organisatiestructuren, zeggenschap in organisaties
- Leidinggeven: leiderschap en medezeggenschap
Deel 2 (FBG)
Functionele beleidsgebieden
- Communicatie
- Personeelsmanagement: personeel en beleid, personeel en beloning
- Financieel management: balans, verlies- en winstrekening, kosten, kostprijs
- Marketingmanagement: marketingstrategie, marketingbeleid
- Kwaliteitsmanagement: kwaliteitsbeleid, kwaliteitsanalyse en normering
- Productie- en logistiek management: logistiek en voorraadbeheer
- Informatiemanagement: informatie en beleid, informatie en organisatie
Toelatingsvoorwaarden
Het is van belang dat u in de praktijk op mbo werk- en denkniveau functioneert. Kennis van algemene managementbegrippen zoals die via de cursus NEMAS® Basis Management te verkrijgen is, is zeer gewenst.
Studiebelasting
Afhankelijk van instroomniveau en relevante werkervaring gemiddeld 8 tot 10 uur zelfstudie per week.
Duur
20 lessen op de maandagavond van 19.00 uur – 21.30 uur.
Startdata
- 16 september 2013
Examen
Het examen wordt georganiseerd en afgenomen door de Nederlandse Associatie voor Praktijkexamens. Zie www.associatie.nl.
Deltion Business meldt een groep examenkandidaten in één keer collectief aan. De collectieve inschrijving loopt via de docent van de cursus.
Het examen Nemas® Middle Management bestaat uit twee delen:
- Deel 1: Algemene Management kennis
- Deel 2: Kennis van functionele beleidsgebieden
Indien u voor beide onderdelen een 6,0 of hoger heeft behaald, zal het diploma Nemas® Middle Management verstrekt worden.
Leslocatie
Deltion College, Mozartlaan 15, Zwolle.
Kosten
- cursusgeld € 950,00*
- lesmateriaal ca. € 100,00*
Examenkosten:
- 1. Algemene Management Kennis € 157,00*
- 2. Functionele beleidsgebieden € 157,00*
Belastingaftrek studiekosten
Volgt u deze opleiding voor uw (toekomstige) beroep, dan mag u de studiekosten aftrekken van de inkomstenbelasting. Het gaat om kosten boven de 250 euro, met een maximum van 15.000 euro. Aftrekbaar zijn lesgeld, studieboeken, vakliteratuur en andere zaken die nodig zijn voor de opleiding. Kijk voor meer informatie op www.belastingdienst.nl.
Meer informatie & aanmelding
U kunt zich aanmelden via het inschrijfformulier. Voor meer inhoudelijke informatie en vragen over bijvoorbeeld de actuele startdata en kosten van deze en andere cursussen/opleidingen, kunt u contact opnemen met Deltion Business, telefoon: 038 - 850 31 50.
E-mail: business@deltion.nl