background

nieuws

09-11-2010

Deltionstudent tevreden over school

Studenten van het Deltion College zijn tevreden over hun school. Gemiddeld geven zij hun onderwijsinstelling een 6,7, waar studenten landelijk hun mbo-school gemiddeld een 6,5 geven. Dat blijkt uit de JOB-monitor, het landelijke onderzoek van de Jongeren Organisatie Beroepsonderwijs (JOB). Deltion scoort daarmee hoger dan hetzelfde onderzoek van twee jaar geleden, waarbij de school uitkwam op een 6,3.

 “We zijn erg tevreden met de resultaten van de Job Monitor”, aldus Albertjan Peters, waarnemend voorzitter van het College van Bestuur van Deltion. “Ten opzichte van twee jaar geleden is het cijfer van een 6,3 naar een 6,7 gegaan, terwijl we in deze – voor studenten soms roerige - periode ook zijn verhuisd naar de campus. Het is goed om in gesprek te blijven met onze studenten. Regelmatig hebben de onderwijsteams daarom studentenpanelgesprekken en zitten we om tafel met onze Studenten Medezeggenschaps Raad (SMR). Gezamenlijk moeten we onze sterke punten behouden en werken aan zaken waar studenten minder tevreden over zijn.” De beleving van de nieuwe Deltioncampus is bij de studenten over het algemeen erg positief. Veiligheid en sfeer scoren hoog in het onderzoek. Verder scoort Deltion goed op het contact met docenten en andere studenten, kwaliteit van docenten en lesmateriaal, organisatie rondom toetsing en het aan bod komen van de juiste competenties die nodig zijn voor het specifieke beroepenveld.

Informatievoorziening
Een lagere score geven de studenten onder andere voor het niet tijdig informeren van roosterwijzigingen. Studenten vragen daarnaast nog meer flexibiliteit in het onderwijs en vinden dat er kritisch moet worden gekeken naar het gebruik van studiematerialen. Het overgrote deel van de studenten geeft aan geen interesse te hebben om mee te denken over het beleid van de school.

Contact met student
Deltion neemt de mening van haar studenten serieus. Via verschillende kanalen wordt daarom het contact gezocht met de student en vinden er jaarlijks, naast dit JOB-onderzoek, eigen onderzoeken plaats. De onderwijsinstelling beschikt als één van de weinige ROC’s in Nederland over een SMR, die de behartiging van de studenten op zicht neemt. Naast de overleggen met de SMR hebben de onderwijsteams zelf regelmatig panelgesprekken met onder andere ouders en studenten en vinden er interne audits plaats om de kwaliteit van het onderwijs te bewaken.



overige berichten

22-05-2013

Deltion WaterReijk Academie actief op beurzen

21-05-2013

Studenten Facilitair verzorgen catering tijdens Fushion of Dance

21-05-2013

Deltion ontvangt F16 als onderwijsleermiddel

16-05-2013

Burgemeester Meijer geeft gastles aan studenten START.Deltion

16-05-2013

Horecastudent Pim Veen op culinair festival in Portugal

16-05-2013

Gouden vredesduif Marte Roling terug naar Museum de Fundatie

14-05-2013

Deltionstudenten in Masterchef Class De Librije en Hilton

06-05-2013

Deltion bakkers vallen in de prijzen tijdens Nederlands Kampioenschap

06-05-2013

Deltion studenten in Duitse media

23-04-2013

Studenten WaterReijk Academie actief op Overijssels WaterEvent

22-04-2013

Stem jij ook op Hertha?

19-04-2013

Deltion WaterReijk Academie

18-04-2013

START.Deltion zorgt voor veilige student

18-04-2013

Smaak van Vroeger

16-04-2013

Duitse Week op het Deltion College

15-04-2013

Deltion participeert in nieuwe Zorgcampus Meppel

15-04-2013

Deltion en Scania AKA-klas geslaagd

15-04-2013

Duitse studenten op bezoek bij opleiding Toerisme en Hotelschool

12-04-2013

Indrukwekkende première Hertha

11-04-2013

Proef koken diner voor première Hertha door horecastudenten

09-04-2013

Hulp nodig bij uw belastingaangifte?

09-04-2013

Toerismestudenten leren alles over excellente commerciële dienstverlening

05-04-2013

Horecastudenten wederom actief tijdens Kom in de Kas

05-04-2013

Deltion studenten en Pvda bezorgen Zwollenaren 'Een Nieuwe Start'

04-04-2013

Studenten Grafisch Vormgeven en Bakkerij ontwikkelen Deltionkoekje

oudere_berichten