nieuws
12-02-10Fractievoorzitter PvdA op bezoek bij START.Deltion
Een PvdA-delegatie, waaronder fractievoorzitter Mariëtte Hamer en kamerlid Anja Timmer, bracht vrijdag een bezoek aan START.Deltion in Zwolle, een plek waar burgers middels scholing hun maatschappelijke kansen kunnen verbeteren. De politici traden in gesprek met cursisten om uit eerste hand te horen op welke manier de politiek deze groep kan ondersteunen.
Een van de onderdelen van het bezoek, een groepsgesprek met allochtone vrouwen, gaf een goed beeld van de moeilijkheden waarmee nieuwkomers kampen. Stuk voor stuk blijkt het te gaan om gemotiveerde mensen, die zonder steuntje in de rug niet ver komen. Onder de vrouwen bevindt zich een Afghaanse kinderarts wiens diploma in Nederland niet wordt erkend. Bij START.Deltion maakt ze voorzichtig een herstart. Met de combinatie van beroepsonderwijs, extra taalonderwijs en stage hoopt ze gauw weer iets te kunnen betekenen voor de maatschappij.
De delegatie bestond – naast de landelijke kopstukken – uit vertegenwoordigers van de provinciale en plaatselijke politiek. Van de gemeente Zwolle waren wethouder Knol en PvdA-lijsttrekker Eefke Meijerink present. Zwolle zet via haar participatiebeleid nadrukkelijk in op zogenaamde duale trajecten. Dat betekent dat onderwijs in het teken staat van werk en dat werken samengaat met doorleren. Bij START.Deltion vinden we doelgroepen die op deze manier op weg zijn naar een betere plek in de samenleving. Inburgeraars krijgen taalonderwijs in een beroepscontext, langdurig werklozen kunnen zich oriënteren op herscholing en ongediplomeerde jongeren worden via passende praktijkervaringen begeleid richting een mbo-kwalificatie.
overig nieuws
Deltion rallyteam presteert teleurstellend in Etten-Leur
Het Deltion Rallyteam verscheen afgelopen weekend met de Skoda Fabia WRC en de Nissan 350Z aan de start van de Exotic Green Rally in Etten-Leur en omstreken. Helaas kwam voor beide auto’s vroegtijdig een einde aan deze enerverende rally.
Groot aantal geslaagden bij Sprint Lyceum
Deltion feliciteert de geslaagde studenten van het Sprint Lyceum. Een groot aantal van bijna 362 studenten heeft het VMBO-TL, Havo of VWO diploma behaald bij het Sprint Lyceum van het Deltion College. Daarnaast hebben ook nog eens rond de 224 studenten deelcertificaten behaald.
Vakcentrum Schilderen en Onderhoud Zwolle op campus Deltion College
Donderdag 1 juli werd op de campus van het Deltion College in Zwolle een nieuw vakcentrum geopend. Het Vakcentrum Schilderen en Onderhoud Zwolle is een modern loket voor onderwijs op het gebied van schilderen en industriële lakverwerking.
TechNet gelanceerd: intensieve samenwerking tussen vmbo-scholen en technisch bedrijfsleven in regio Zwolle
Het Platform Techniek Werkt en de kenniscentra Kenteq en Innovam hebben dinsdagmiddag 22 juni jl. tijdens de lancering van TechNet Zwolle 45.500 euro in ontvangst genomen. Techniektalent.nu en Platform Bèta Techniek stellen dit geld beschikbaar om de samenwerking tussen onderwijs en het technisch bedrijfsleven in de regio Zwolle te intensiveren en structureren. De lancering van het TechNet Zwolle vond plaats in de luchtvaarthal van het Deltion College.
Deltion Fashion Show groot succes
Ruim 700 mensen brachten woensdagavond een bezoek aan de Fashion Show in de Campus van het Deltion College. De gasten konden genieten van een wervelende show rond het thema ‘’Experiment’’. De kleurrijke show toonde een collectie van alle studenten van de opleiding Fashion Design.
Studenten Deltion maken windmolen voor EO-programma Checkpoint
Studenten van de sector Techniek en Vormgeving ontwikkelden de afgelopen week een speciale windmolen, die gebruikt gaat worden in de nieuwe reeks programma’s van het EO-programma Checkpoint.
COLLEGEVOORZITTER TWAN SPRENKELS NEEMT AFSCHEID VAN DELTION
Twan Sprenkels, voorzitter van het College van Bestuur van het Deltion College, heeft vandaag aangekondigd dat hij de organisatie per 1 augustus verlaat. Sinds 2007 heeft Sprenkels de onderwijsorganisatie geleid in een periode van verandering en nu is volgens zijn zeggen een fase aangebroken waarin een ander type leiderschap nodig is om de organisatie verder vorm te geven.
Deltion verwelkomt Travers en Stadswachten
| 19-07-2010 | Overlijden Melissa de Weerd |
| 08-07-2010 | Deltion Rallyteam aan de start van de Exotic Green Rally |